piątek, 9 listopada 2018

Moja codzienna owsianka
Wielokrotnie prosiliście mnie o przepis na moją owsiankę, ciągle zapominałam zrobić zdjęcie rano mojej owsianki. Jem owsiankę codziennie rano zmieniam tylko dodatki, dzięki owsiance mogę zjeść rzeczy, które ciężko mi dołożyć do innych posiłków np. siemię, sezam.

Przepis na moja owsiankę:

Szklanka wody/mleka
  • 3 łyżki owsianki błyskawicznej, (jeśli używam zwykłej to te 3 łyżki zalewam wrzątkiem na noc)
  • opcjonalnie do wyboru: łyżka zmielonego siemienia (ja mielę bezpośrednio przed jedzeniem), łyżka sezamy, łyżka pestek słonecznika (oczywiście łuskane), 2 suszone śliwki/garść rodzynek/starte jabłko/powidła śliwkowe łyżka/morele/żurawina itp. Ja codziennie wybieram inny jeden dodatek, dzięki temu codziennie mam inny smak.
  • ¼ łyżeczki: cynamonu, imbiru, kurkumy

Wlewam szklankę wody do garnka, wrzucam suszone owoce, owsiankę, przyprawy i zagotowuję, (jeśli używamy świeżych owoców to dokładamy na końcu), dokładam mielone siemię lniane i wszystko mielę blenderem. Przekładam do miseczki i wsypuje sezam oraz słonecznik. Koniec, prawda, że proste? Nie dosładzam, bo wystarcza mi słodycz z owoców, jeśli nie mam chęci na owoce to wtedy dosładzam miodem. Możemy dołożyć odrobinę masła, oleju lnianego, ja zakładam, że siemię zawiera tłuszcze, więc już obecnie nic nie dokładam z tłuszczy. Kiedyś, gdy odchodziłam od owsianki na mleku dokładałam łyżeczkę masła, by dodać mleczny posmak, teraz już nie potrzebuję tego. Niektóre osoby robią owsiankę na soku np. jabłkowym lub pomarańczowym, ja wybrałam wersję na wodzie, oczywiście można ja zrobić na mleku roślinnym lub krowim. Ja z krowiego zrezygnowałam, więc pozostałam przy owsiance na wodzie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

"Artykuł 216 Kodeksu karnego brzmi:
Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności"
Nie godzę się na wulgarne zachowanie, krytykę dla krytyki bez konstruktywnej wypowiedzi i chamstwo. Proszę o nie przysyłanie ofert swoich produktów w komentarzach. Zwłaszcza dotyczy to stron z pożyczkami!! Komentarze o takiej treści nie będą publikowane. Przed dodaniem komentarza po raz pierwszy, proszę o przeczytanie strony "O mnie"