wtorek, 28 stycznia 2020

Jadłospis obiadowy na tydzień bez smażonych dań
Kolejny jadłospis obiadowy na tydzień, tym razem wykluczamy smażenie, u najstarszego syna lekarz zalecił wykluczenie tej formy przygotowania dań. Problemem są również frytki z piecyka, które syn tak bardzo lubi. Staram się omijać w jadłospisie te dania, ale łatwo nie jest, bo rodzina lubi od czasu do czasu smażone dania, a tym bardziej frytki. O tej porze roku ze względu na jakość i cenę ziemniaków staramy się je mocno ograniczać, więc w jadłospisie pojawia się więcej dań z ryżem, kasza lub makaronem. Dodatkowo widzimy, że najstarszy syn źle przyswaja kukurydze, więc staramy się zmniejszyć jej ilość w daniach, zatem pozostało mi robić domowy makaron bezglutenowy, w tym tygodniu ryżowy.Poniedziałek
Krupnik z ziemniakami
Zapiekanka warzywno-rybna

Wtorek
Krupnik z ziemniakami
Sos pieczarkowy, kasa gryczana, buraczki gotowane

Środa
Burgery z czerwonej fasoli, ryż z curry, surówka z kapusty

Czwartek
Zupa krem z brokułów
Pierogi gryczane z kapusta i pieczarkami

Piątek
Zupa pomidorowa z domowym makaronem
Kurczak w sosie musztardowym, kasza jaglana, sałatka warzywna z domowych 
przetworów na zimę

Sobota
Zupa pomidorowa z ryżem

Niedziela
Knedle ze śliwkami polane masłem

5 komentarzy:

 1. Na prawdę jestem pod wrażeniem twojej organizacji oraz tego jak zdrowe posiłki jedzą twoje dzieci. Dzieciaki mają bardzo wiele szczęścia że dzięki twojej pracy mają posiłki bardzo dobrej jakości za co w przyszłości po uniknięcia wielu chorób będą Ci wdzięczne :) myślę że jecie zdrowiej niż 90 procent społeczeństwa nawet tej zamożnej części. Dziękuję Ci za ten blog jesteś inspiracją :) Gosia

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne. Nie smażone, a zarazem mało mięsa. Myślę, że jemy go trochę za dużo. A tu prosto i niedrogo. Dzięki za "gotowca" :)

  OdpowiedzUsuń
 3. oo, ściągnę sobie na ten tydzień krupnik, kapuśniak i burgery fasoli. W tygodniu mąż i dzieci jedzą obiady poza domem, także staram się mieć tylko zupę na przyjście do domu, a mięso też staramy się ograniczać, także burgery jak znalazł :) Właśnie ostatnio próbuję robić jadłospisy na tydzień, ale albo mam pomysł na dwa, trzy dni, albo - jak robię tygodniowy to i tak go modyfikuję, bo coś zapomnę kupić :/ także też podziwiam Twoje "ogarnięcie" w temacie, pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Oszczędnie,jak robisz makaron ryżowy?
  Podpowiedz starej koleżance :)

  OdpowiedzUsuń

"Artykuł 216 Kodeksu karnego brzmi:
Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności"
Nie godzę się na wulgarne zachowanie, krytykę dla krytyki bez konstruktywnej wypowiedzi i chamstwo. Proszę o nie przysyłanie ofert swoich produktów w komentarzach. Zwłaszcza dotyczy to stron z pożyczkami!! Komentarze o takiej treści nie będą publikowane. Przed dodaniem komentarza po raz pierwszy, proszę o przeczytanie strony "O mnie"