środa, 14 sierpnia 2013

Jadłospis obiadowy na tydzień dla rodziny

Po powrocie z urlopu przejrzeliśmy lodówkę, szybko ułożyliśmy jadłospis i dokupiliśmy to, czego nam brakowało.

Poniedziałek 
Pomidorowa z ryżem
Leniwe

Wtorek
Pomidorowa z ryżem
Karczek w sosie ziołowym, ziemniaki, sałatka z pomidorów

Środa
Koperkowa z ziemniakami
Naleśniki z dżemem domowym (w przepisie ciasto na naleśniki)

Czwartek
Koperkowa z ziemniakami
Kurczak z ryżem

Piątek
Krupnik + ziemniaki osobno polane tłuszczem ze zrumienią cebulą
Placki ziemniaczano - cukiniowe

Sobota
Krupnik (ziemniaki w zupie)
Domowa pizza 

Niedziela
Barszcz czerwony z ziemniakami
Domowe frytki, kurczak pieczony, sałatka z pomidorów

W tym roku, mimo sezonu letniego, nie jemy duuużo warzyw. Niestety ceny są zabójcze. Mamy własne pomidory (już 28 kg zebraliśmy), więc jemy ile chcemy, ale cena fasolki szparagowej (5-6 zł, dla naszej rodziny 1,5 - 2 kg trzeba kupić), cena kalafiora (4 zł, potrzebne są dwa), ogórki do kiszenia w hurcie 2 zł (od rolnika bezpośrednio), na ryneczku to kwota około 3 - 4 zł. Koszt zakupu warzyw niestety jest w tym sezonie wysoki. Dziś rozmawiałam ze sprzedawcą warzyw (przywozi własne plony), powiedział, że nawet nie to, że była długa zima, ale wiele zrobiło palące słońce, które uszkodziło np. fasolkę. Dobrze, że choć pomidorów mamy pod dostatkiem, niepryskanych. Bezpośrednio z krzaka trafiają do domu. Mam nadzieję, że są zdrowe. 

4 komentarze:

 1. A ja mam jeszcze prośbę o rady odnośnie założenia ogródka warzywnego. Przymierzam się do pomidorów, cukinii i fasolki, czytam w necie co nieco, ale może mogłabyś napisać jak się do tego zabrać? Od dwóch miesięcy wdrażam oszczędności wg Twoich pomysłów i idzie mi coraz lepiej :) Dziękuję i pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam Fajny jadłospis poproszę o przepis na leniwe (z mojego przepisu czasami sie rozpadają) oraz na karczek w sosie ziołowym) Czytam Pani bloga od dłuższego czasu i chętnie korzystam z zawartych tam przepisów. Pozdrawiam Aga. A jak wakacje w Koszalinie czy sie udały- pogoda chyba dopisała

  OdpowiedzUsuń
 3. Poproszę przepis na placki ziemniaczano cukiniowe i na barszcz czerwony. Chce od poniedziałku zaserwować jadłopis ww podany mojej rodzinie. Dlatego poproszę parę przepisów. Myslę że z Pani pomocą i fajnymi pomysłami na dania uda mi się trochę zaoszczędzić. Pozdrawiam Ewa. PS zaglądam na bloga codziennie i zawsze cos znajdę ciekawego.Dobrze by było ab ypodając jadłospis był odnośnik na przepis.

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam poproszę przepis na kluski leniw,e na karczek w ziołach. Chętnie korzystam z Pani przepisów ciekawa propozycja w poscie wyżej aby podawać odnośnik na przepis chętnie skorzystam przy gotowaniu będzie to bardzo pomocne jak chce sie zaoszczędzić.Super pomysły na jadłospisy.Poproszę więcej przepisów.

  OdpowiedzUsuń

"Artykuł 216 Kodeksu karnego brzmi:
Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności"
Nie godzę się na wulgarne zachowanie, krytykę dla krytyki bez konstruktywnej wypowiedzi i chamstwo. Proszę o nie przysyłanie ofert swoich produktów w komentarzach. Zwłaszcza dotyczy to stron z pożyczkami!! Komentarze o takiej treści nie będą publikowane. Przed dodaniem komentarza po raz pierwszy, proszę o przeczytanie strony "O mnie"